gleba pod trawnik

Jak przygotować glebę do założenia trawnika?

Trawnik jest obecnie bardzo często spotykany w pobliżu budynków o różnym przeznaczeniu. Na jego trwałość, oraz nienaganny wygląd, bardzo duży wpływ ma to, w jaki sposób dany trawnik został założony. W szczególności ogromna role odgrywa odpowiednie przygotowanie gleby pod uprawę trawnika.

Idealna gleba pod trawnik

gleba pod trawnikBiorąc to wszystko pod uwagę bardzo często okazuje się, że najlepszym pomysłem jest zlecenie założenia trawnika profesjonalnej firmie, która świadczy usługi w ramach szeroko pojętego ogrodnictwa. Tylko w takim wypadku, możliwe będzie szybkie zakładanie trawników we Wrocławiu, którego efektem będzie nienaganny pod względem wyglądu trawnik. Bardzo ważne jest przede wszystkim, aby odpowiednio przygotować grunt pod trawnik. Składa się to z kilku ważnych etapów, a dla niektórych z nich ogromnie ważne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu, jak również doświadczenia. Pierwszym krokiem jest usunięcie wszelkiego rodzaju chwastów z gruntu. Oczywiście, ich całkowite usunięcie nie jest możliwe, mimo to należy zrobić wszystko by ich ilość w miejscu, gdzie ma zostać zasiany trawnik, była możliwie jak najmniejsza. W tym celu bardzo często stosowane są środki chemiczne, takie jak herbicyd nieselektywny. Takie opryski należy stosować dwukrotnie, z czego drugi raz należy stosować, gdy chwasty odrosną.

trawnikDo pierwszym prac związanych z wysiewem trawnika można przystąpić na trzy tygodnie po aplikacji. Kolejnym etapem przygotowania gruntu pod wysiew trawnika jest jego odwodnienie oraz drenaż. W tym celu zazwyczaj stosuje się gruboziarnisty piasek i żwirek. Grubość warstwy drenażowej nie powinna przekraczać około 10 cm. Ostatni etap prac przygotowujących grunt na wysiew trawnika to przekopanie, jak również użyźnienie ziemi. Musi zostać ona rozkopana na głębokość około 20 cm do 25 cm. Należy to wykonywać w tym momencie, gdy ziemia jest umiarkowanie wilgotna. Pozwoli to nie tylko na odpowiednie użyźnienie gleby oraz dostarczenie jej głębszym warstwom odpowiednich ilości powietrza, ale także na ostateczne pozbycie się chwastów z ziemi. Ostatnim etapem prac przed wysiewem trawnika jest wyrównanie poziomu gruntu. Pozwoli to uzyskać efekt idealnie równej murawy.

W obecnym czasie coraz większa liczba osób interesuje się założeniem swojego własnego trawnika. Przygotowanie się do tego jest jednak bardzo trudne w szczególności, bez posiadanie odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w tym temacie. Dlatego też, zadanie to najlepiej jest zlecić profesjonalistom, którym znacznie łatwiej będzie uzyskać oczekiwane efekty pracy.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź stronę www.ogrodydawid.pl!