napędy do bram

Jak działa brama z napędem

Estetyczny i funkcjonalny system ogrodzeniowy wokół posesji powinien być standardem. Ogrodzenie zabezpiecza nas przed wtargnięciem niepowołanych osób, przed włamaniami i kradzieżami. Dobierając ogrodzenie, musimy pamiętać o tym, żeby w jego styl wpasować bramę.

Napędy do bram uchylnych i przesuwnych

napędy do bramOczywistością jest to, że powinna być ona wykonana z tego samego materiału co ogrodzenie. Ale nie zapominajmy też o systemie automatyki. W ten sposób zapewnimy sobie komfort użytkowania bramy i unikniemy konieczności wysiadania z pojazdu za każdym razem, gdy chcemy ją otworzyć lub zamknąć. Wybierając bramę, w pierwszym kroku musimy określić swoje potrzeby dotyczące jej wyglądu – czy ma być ona jednoskrzydłowa lub dwuskrzydłowa rozwieralna, czy może przesuwana? Zależy to jednak nie tylko od naszego estetycznego widzimisię, ale także od warunków przestrzennych. Jeśli na posesji nie mamy miejsca na otwierane skrzydło bramy, lepiej postawić na bramę przesuwną. Wówczas w żaden sposób nie tracimy dostępnej przestrzeni. Od rodzaju mechanizmu otwierania zależeć będzie, w jakim miejscu zostaną zamontowane napędy do bram. W przypadku bram uchylnych, wystarczy wbudować napęd w ogrodzenie, zaś wybierając bramę przesuwną, musimy liczyć się z koniecznością wybudowania obudowy na napęd na podmurówce ogrodzenia.

napędy do bramWybór odpowiedniego napędu zależy także od ciężaru skrzydła bramowego. Na szczęście producenci informują o tym wprost – i w ofertach znajdziemy siłowniki opisane jako napędy do bram lekkich, jak i te do ciężkich bram. Nie przestrzegając tych wytycznych, nie powinniśmy się dziwić, gdy taki siłownik zamontowany w niewłaściwym rodzaju bramy, ulegnie awarii na przykład z powodu przeciążenia. Jeśli już udało nam się przebrnąć przez ten etap – nie cieszmy się zbyt prędko, gdyż to jeszcze nie koniec. Czeka nas kolejny wybór – teraz musimy zdecydować, w jaki sposób chcemy otwierać bramę. Producenci proponują napędy umożliwiające otworzenie bramy poprzez zdalne sterowanie pilotem, przyłożenie karty magnetycznej do czujnika lub naciśnięcie przycisku umieszczonego na słupku bramy. Wybór zależy od naszych własnych preferencji – wybierzmy to rozwiązanie, które wydaje nam się najwygodniejsze i najbezpieczniejsze.

Po zakupie napędu musimy skontaktować się z elektrykiem, który poprowadzi zasilanie do bramy, a sam montaż napędu to zadanie dla doświadczonego w tego typu usługach pracownika. Profesjonalny montaż sprawi, że urządzenie będzie niezawodne i wyjątkowo trwałe, co przełoży się na wyjątkowo długi czas jego użytkowania.