ocieplony budynek

Jak bezproblemowo ocieplić budynek?

Rosnące koszty, związane z ogrzewaniem budynków, wymuszają na ich użytkownikach stosowanie odpowiedniej izolacji termicznej. Ograniczenie odpływu ciepła z wnętrza budynku pozwala nawet na kilkudziesięcioprocentowe oszczędności na wydatki na energię w skali roku. Aby było to jednak możliwe, rodzaj i sposób ocieplenia, powinien być dostosowany do rodzaju budynku i jego konstrukcji.

Profesjonalne ocieplanie budynków

ocieplony budynekWynika to z faktu, że w przypadku wyboru odpowiednich materiałów izolacyjnych, nie powinno się kierować trendami, ale tym, jak skonstruowany został wykorzystywany budynek. Warto znaleźć firmę, która wykonuje zadania takie jak bezproblemowe docieplanie budynków – pomorskie jest regionem, gdzie taką firmę można znaleźć bez większych problemów. Przede wszystkim chodzi o dostosowanie rodzaju izolacji w zależności od sposobu użytkowania budynku. W przypadku domów mieszkalnych, doskonale sprawdzą się te tradycyjne materiały izolacyjne, takie jak styropian i wełna mineralna. Wynika to z faktu, że w tym przypadku nie będą one narażone na żadne ekstremalne czynniki, które to są typowe dla budynków wykorzystywanych w przemyśle. Wysoka temperatura, powoduje, że stosowanie materiałów takich jak styropian może się okazać zupełnie nieskuteczne, a nawet może to grozić ryzykiem pożaru.

ocieplenie budynkuW takim wypadku warto stosować więc izolacje natryskowe, albo też korzystać z cienkich izolacji termicznych. Jest to niepalna izolacja, stworzona z trzech warstw materiału, którego środkową częścią jest cienka pianka poliuretanowa. Jest to izolacja w pełni niepalna, odporna na nawet skrajne temperatury, dzięki czemu może być stosowana nawet na rurociągach i instalacjach przemysłowych. Jeszcze innego podejścia wymaga izolacja budynków drewnianych. W ich przypadku, można skutecznie zmniejszyć prawdopodobieństwo wybuchu pożaru, w przypadku stosowania tych izolacji, które są niepalne, takie jak pewne rodzaje wełny skalnej. Izolacja w przypadku tych budynków może pełnić funkcję wygłuszająca, izolując je od dźwięków z zewnątrz, co w przypadku drewnianych budynków jest bardzo ważne. Izolacja powinna być także dostosowana pod względem tego, czy budynek jest silnie nasłoneczniony w ciągu dnia, a także od rodzaju terenu, na którym się on znajduje.

W obecnym czasie izolacja budynków odgrywa coraz bardziej istotne znaczenie. Wszystko z tego względu, że może być na konieczna by uchronić budynek przed zbyt dużymi stratami ciepła. Może się to oczywiście przełożyć na wysokość rachunków, związanych z ogrzewaniem czy klimatyzacją danego obiektu.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.heliodor.gdynia.pl!