cienka izolacja termiczna

Główne zalety izolacji natryskowej

Od pewnego czasu, coraz rzadziej stosowanymi rodzajami materiałów izolacyjnych, okazuje się być styropian, czy też wełna mineralna. Wszystko ze względu na fakt, że takie rodzaje materiałów nie gwarantują odpowiedniej izolacji każdego, trudno dostępnego miejsca w danym budynku. Zamiast tego, stosowane są coraz częściej metody izolacji, jak na przykład ta natryskowa.

Jakie są jej zalety?

Izolacja piankąW tym celu, wykorzystywane są oczywiście odpowiednio dostosowane do takich właśnie celów pianki poliuretanowe. Są one przede wszystkim niezwykle lekkie, jednocześnie wyróżniając się bardzo dobrym poziomem przyczepności. Można ich więc bez żadnego problemu używać nawet do termomodernizacji tych starszych budynków, w przypadku których inne materiały izolacyjne mogłyby się zupełnie nie sprawdzić. Oprócz tego, tego rodzaju materiały izolacyjne, doskonale sprawdzić się mogą do ocieplania ścian trójwarstwowych, czyli takich, w przypadku których występują wolne przestrzenie pomiędzy częściami muru. Oprócz tego, takie materiały izolacyjne, jak izolacja natryskowa, sprawdzają się doskonale do dociepleń tych najtrudniej dostępnych miejsc budynku, nawet na strychach, jak również i w stropodachach.

cienka izolacja termicznaW takiej sytuacji, wystarczające jest w pełni wstrzyknięcie pianki w taki sposób, aby mogła samodzielnie dostać się w zakamarki muru. Warto jednak pamiętać o tym, że pianki takie okazują się być szczególnie podatne na bezpośrednią ekspozycję na słońce. Dlatego wymagane może się okazać ich zabezpieczenie, do czego wykorzystać można na przykład farbę akrylową, bądź też silikonową. Pianki PUR są co prawda palne, ale też wyróżniają się bardzo pozytywną właściwością, jaką okazuje się być ich samogaśnięcie. Z pewnością, warto również pamiętać o tym, że w przypadku takich materiałów izolacyjnych konieczne jest zlecenie ich aplikacji doświadczonym ekipom. Tylko one dysponują bowiem odpowiednią technologią, oraz agregatem, koniecznym do prawidłowego rozprowadzenia wspomnianego rodzaju pianki. Ogromną zaletą w przypadku takich materiałów jest jednak ich bardzo dobry poziom skuteczności izolacyjnej.

Od pewnego czasu, coraz bardziej popularne okazują się być takie rodzaje materiałów izolacyjnych, jak na przykład te w formie izolacji natryskowej. Te, wyróżniają się przede wszystkim możliwością odpowiedniej izolacji, tych nawet najtrudniej dostępnych miejsc w danym budynku. Ważne jest jednak aby pamiętać o zleceniu ich aplikacji odpowiednim, doświadczonym ekipom, które będą w stanie zastosować odpowiednie metody do ich aplikacji.