sztuczna trawa

Gdzie można wykorzystywać sztuczną trawę?

Sztuczne trawniki wyróżniają się bardzo dobrymi właściwościami techniczno-użytkowymi, których uzupełnieniem jest bardzo estetyczny wygląd. W związku z tym znajdują one szerokie zastosowanie i zyskują bardzo dużą popularność. Intensywna zieleń przez cały rok oraz barak konieczności regularnej pielęgnacji to tylko niektóre z zalet, jakimi można cieszyć się, wykorzystując sztuczny trawnik.

Sztuczna trawa w niskiej cenie

sztuczna trawaOczywiście najczęściej jest on wykorzystywany w domach i ogrodach, jednak można zauważyć jej wykorzystanie również w wielu innych miejscach. Sztuczne trawniki wykorzystuje się między innymi na różnego typu boiskach. Jednym z przykładów jest orlik, czyli ogrodzony teren do gry w piłkę nożną. Sztuczna trawa doskonale się tam sprawdza, ponieważ nie ulega ona zniszczeniu nawet wtedy, gdy zawodnicy biegają w butach z korkami. Dodatkowo boisko nie misi znajdować się w silnie nasłonecznionym miejscu oraz nie trzeba martwić się o pielęgnację trawnika. Pozytywnie wpływa to na koszty utrzymania takiego obiektu sportowego. Właśnie dlatego coraz częściej na boiskach przy szkołach i przedszkolach znajduje się sztuczna trawa – Cena producenta nie jest wysoka, a więc koszt inwestycji nie wzrasta. Ze względu na walory estetyczne, sztuczne trawniki wykorzystuje się również podczas tworzenia stoisk targowych. Sztuczny trawnik najczęściej zwijany jest w rolkach i można szybko rozłożyć go na dowolnej powierzchni.

sztuczna trawaDzięki temu pracownicy są w stanie bardzo szybko rozłożyć podkład na miejscu stoiska handlowego, zmieniając w ten sposób jego charakter. To doskonałe rozwiązanie na targi roślin, zabawek dla dzieci, mebli ogrodowych i wielu innych rzeczy. Również w sklepach znajdziemy przestrzenie wyłożone tym materiałem. Kąciki sportowca są czymś niezwykle popularnym w wielu centrach handlowych oraz wielkich sklepach z akcesoriami sportowymi. Sztuczny trawnik wykorzystuje się również przy odkrytych basenach. Można po nim chodzić, nie lepi się do skóry tak jak piasek, przez co w znacznym stopniu można zredukować poziom zabrudzenia wody. Odpowiednio dobrany rodzaj sztucznej trawy sprawdzi się nie tylko w przestrzeni zewnętrznej, ale również wewnątrz budynku.

Można nim zastąpić dywan ułożony w salonie lub przykryć płytki znajdujące się w ogrodzie zimowym. To, w jaki sposób wykorzystamy tego typu rozwiązanie, zależy tylko od nas. Najważniejsze jest jednak to, aby skutecznie zadbać o dopasowanie rodzaju trawnika do swoich potrzeb i preferencji. Wtedy z pewnością będzie on prezentował się bardzo ciekawie przez długi czas.