projekty budynków Wrocław

Gdy zleceń brakuje to źle się dzieje

Każdy, kto pracuje w branży usługowej doskonale wie, że dla usługodawcy najważniejszy jest usługobiorca, czyli klient. Kiedy nie mamy klienta, to jest wcale nie mały problem. Pracownicy nie pracują, muszą żyć z gołej pensji, a szef się wścieka, bo gołą pensję płacić musi, a skąd ma ją brać, kiedy nie ma zleceń? No i wtedy robi się wcale nie mały problem.

Projektanci utrzymują się głównie z projektów budynków

projekty budynków WrocławA wręcz bardzo duży. I to tak wielki, że spoza niego nić już nie widać. Dlatego o klienta trzeba dbać, chuchać i zajmować się nim ze wszystkich sił. Nawet, kiedy działamy w bardzo ekskluzywnej branży, gdzie może się nam wydawać, że jesteśmy królami wszechświata, a klienci drzwiami i oknami się do nas powinni pchać. Bo kto potrafi prawidłowo działać na obszarze projektowanie biurowców? No właśnie kto? Przecież to nie jest coś, co nie wymaga wielkiej wiedzy, kwalifikacji czy umiejętności. Tutaj musimy mieć jeszcze to coś, czego nie mają wszyscy inni, nawet ci, którzy generalnie realizują zadania jako projekty budynków- Wrocław określane. Taki projekt to nawet dziecko w przedszkolu może sobie zrobić. Weźmie kredkę machnie raz, drugi i projekt gotowy. Trochę inaczej sytuacja wygląda, kiedy mamy zadane nowoczesne domy parterowe. Tutaj już musimy się trochę wysilić. Bo taki dom parterowy, to nie w kij dmuchał. Tu już trzeba wiedzieć, jak nowoczesną linię poprowadzić. Bo w końcu to nasza praca, to nasze biuro projektów, skąd na chleb mamy, a nasi klienci otrzymują projekt zgodny z ich wizją. I tak, żeby na głowę im nie padało. A kiedy nasi klienci są zadowoleni, to kto wie, może nowoczesne projekty hoteli nam zlecą? Nigdy nie wiemy jakie będzie nowe zadanie. Ale na każde musimy być przygotowani.

Bo to nasze miasto, nasz Wrocław, a tutaj różne cuda się zdarzają. I nikt nie wie z której strony i od kogo przyjdzie takie zlecenie, ze konkurencji szczęka opadnie, a klient z zachwytu aż się nad projektem pochyli i ekstra kasę nam dodatkowo wrzuci. Może nie często się takie coś zdarza, ale trzeba mieć nadzieję, bo nadzieja to matka…ciężko pracujących