drzwi

Drzwi – szeroki wybór

Drzwi do domu, zarówno to wewnętrzne, jak i zewnętrzne, można otrzymać w wielu wersjach. Są nawet specjalistyczne sklepy, które specjalizują się w sprzedaży drzwi i akcesoriów do nich (futryny, klamki, elementy montażowe itp.). dzięki temu klienci mogą wybrać coś, co idealnie będzie odpowiadało na ich potrzeby.

Drzwi proponowane przez producentów

drzwiObecnie w sprzedaży znaleźć można drzwi przesuwne i uchylne, drewniane i szklane, nowoczesne i klasyczne, z okienkami i jednolite. Które z nich będą pasowały do poszczególnych domów i pomieszczeń? Drzwi w Bydgoszczy wykonane z drewna i materiałów drewnopochodnych są najbardziej uniwersalne, można dostać je w szerokim wyborze, jak również w każdym sklepie budowlanym. Takie drzwi najczęściej występują w wersji uchylnej. Jako drzwi zewnętrzne-wejściowe mają często wizjer, lub okienko przez które widać kto znajduje się po drugiej stronie. Są także grubsze niż drzwi wewnętrzne, mają lepsze zamki, także antywłamaniowe. Drzwi drewniane wewnętrzne są cieńsze, często też bardziej dekoracyjne. Mogą mieć okienka ze szronionego szkła, czy ozdobne klamki. O ile często drzwi zewnętrzne mają ciemny kolor, o tyle te wewnętrzne są często jasne. Poza drewnem w domach wykorzystywane są także drzwi szklane. Najczęściej znajdują się one między kuchnią a pokojem dziennym. W ten sposób dźwięki i zapachy z kuchni nie przechodzą do pokoju dziennego, a jednak można z kuchni zobaczyć co się dzieje w pokoju obok.

drzwiDrzwi szklane występują tam najczęściej jako drzwi przesuwne. Montowane na podłodze i na górze otworu drzwiowego są specjalne metalowe szyby po których drzwi się poruszają. Zasada jest taka sama jak w przypadku szaf z drzwiami przesuwanymi. Drzwi przesuwane są łatwiejsze w ,,obsłudze”, ponieważ ze względu na materiał są bardzo ciężkie, zatem niosąc naczynia trudno byłoby je otworzyć. W domu można stosować także drzwi metalowe. Są one odpowiednie do takich pomieszczeń jak kotłownie, czy przejścia z domu do garażu. Metal jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne, dobrze dobrany nie będzie się bardzo nagrzewał. Drzwi metalowe mogą też być bardzo szczelne, więc będą wygłuszać dźwięki z garażu i nie doprowadzą do napływu chłodnego powietrza z dworu.

Drzwi metalowe mogą także być ognioodporne czy zabezpieczone przed korozją, co sprawia, że nie trzeba ich konserwować jak drzwi z drewna. Szeroki wybór drzwi wiąże się także z szerokim wyborem akcesoriów. Klamki i gałki do drzwi można kupić w wielu kolorach i wzorach, kute, rzeźbione, metalowe i drewniane. Da się je idealnie dopasować do każdych drzwi.