podesty ruchome

Dlaczego warto wynająć podest ruchomy?

Niezaprzeczalnie ważnym elementem pracy przy budowach oraz innych, które wykonuje się na wysokościach jest podest ruchomy. Nie tylko ułatwia on wykonanie danego zlecenia, ale również zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo. Tego rodzaju urządzenie staje się coraz bardziej popularne i przydaję się w takich sytuacjach jak wycinka drzew, czy też umieszczenie reklam na billboardach.

Podesty ruchome i ich zastosowanie

podnosnikCoraz częściej zastępują tradycyjne rusztowania podczas wykonywania prac przy elewacji. Wiele firm zadaje sobie pytanie czy lepiej kupić, czy też wynająć taki sprzęt? Widok takie podestu na ulicach miast sezonowo nie wzbudza już zdziwienia. Rosnące drzewa w mieście i długie gałęzie mogą stanowić duże niebezpieczeństwo dla przechodniów. Bardzo często drzewa rosną w sąsiedztwie zabudowań lub linii elektrycznych, dlatego też ważne jest, aby przeprowadzić wycinkę w sposób prawidłowy. W celu zminimalizowania strat przeprowadza się wycinkę sekcyjną polegającą na stopniowym usuwaniu części drzew. Pracę rozpoczyna się na najwyższych partiach, dlatego też tak ważna jest obecność odpowiedniego sprzętu. Podesty przydają się również podczas większej wycinki drzew na terenach leśnych. Taka praca musi być wykonana bardzo precyzyjnie, dlatego też najważniejsza jest dobra współpraca między operatorem takiego podestu, a pracownikiem, który będzie wykonywał swoje obowiązki na dużych wysokościach.

podesty ruchomeWażne jest żeby osoba sterująca takim urządzeniem przeszła odpowiednie kursy, uzyskała kwalifikację i przestrzegała przepisów BHP. Po spełnieniu tego warunku właściciel firmy musi zadać sobie pytanie czy warto mu kupować taki sprzęt, który wcale nie jest tani. Bardzo często wynajem podestów ruchomych do wycinki jest bardziej opłacalne, ponieważ takie czynności przeprowadza się zazwyczaj raz na jakiś czas. Koszty takiego przedsięwzięcia są dużo mniejsze niż zakup. Dodatkowo osoba korzystająca z takiej usługi nie musi martwić się o takie rzeczy jak serwisowanie, dbanie o stan techniczny czy też magazynowanie – te wszystkie sprawy ciążą na firmie, która oferuję usługę wynajmu podestów. Podesty ruchome, które nazywa się również podnośnikami sprawdzają się w wielu sytuacjach.

Przykładem jest wycinka lub przycinanie zbyt wysokich lub rozłożystych drzew na terenie miejskim. Często uschnięta gałąź może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji. Dużą zaletą pracy na takim urządzeniu jest to, że pracownik cały czas znajduje się w bezpiecznym koszu podestu, co skutecznie zwiększa jego bezpieczeństwo. Wynajem takiego podestu ruchomego jest często najlepszą opcją.