rusztowanie elewacyjne

Czym wyróżniają się rusztowania modułowe?

Firmy, które zajmują się remontowaniem budynków, muszą wyposażyć się w niezbędny sprzęt, który ułatwi im pracę. Najważniejsze jest oczywiście rusztowanie, bez którego nie można rozpocząć żadnych czynności. Jednak by wszystko przebiegało sprawnie, należy wybrać odpowiedni model. Producenci, którzy tworzą te konstrukcje, skupiają się przede wszystkim na bezpieczeństwie ludzi, którzy będą z nich korzystać.

Rusztowanie z modułów

rusztowanie elewacyjneW związku z tym proponują coraz więcej rozwiązań, które mogą ułatwić pracę i przede wszystkim szybki montaż i demontaż. Wśród rusztowań bardzo dobrze sprawdzają się modułowe, które mają wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość przystosowania ich do niemal każdego kształtu budynku. Charakteryzują się przede wszystkim równymi odstępami, które występują pomiędzy ryglami i stężaniami a stojakami. Zazwyczaj nie jest to więcej niż pięćdziesiąt centymetrów. Właśnie dzięki temu nie ma problemu z rozstawieniem ich przy skomplikowanych budowlach. Modułowe rusztowanie elewacyjne łączy są za pomocą złącza obrączkowego, które mogą zastąpić także kryzy. Elementy te przyspawane są do rurowych stojaków, na których mocuje się zaczepy rygli w sposób klinowy, których może być nawet osiem. Konstrukcje te dzielą się na stojakowo-kryzowe i ramowe. Drugie z nich charakteryzują się bardzo dużą stabilnością.

rusztowanie elewacyjneGłównie ze względu na to, że składają się z poprzecznie ułożonych rur i podestów, które mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej są one drewniane, jednak pracownicy mogą poruszać się także po takich wykonanych ze stali, bądź aluminium, która staje się coraz bardziej popularne. Oczywiście rusztowania modułowe tworzone są ze specjalnej stali, która jest ocynkowana ogniowo. Dzięki temu ma się pewność, że są bardzo wytrzymałe i poza tym nie osadza się na nich rdza. Co więcej, konstrukcje te są łatwe w montażu, jednak lepiej oddać je w ręce osób doświadczonych, które wykonają wszystko sprawnie i szybko. Tak wiele zalet pozwala na stosowanie ich w wielu pracach. Idealnie sprawdzą się na obiektach przemysłowych, takich jak hale, czy magazyny. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stosować je przy remoncie domów jednorodzinnych. Wszystko zależy od tego, w jakiej konfiguracji zostaną ustawione.

Rusztowania modułowe wykorzystywane są także przy remontach zabytków. Dzięki tak dużemu zastosowaniu są bardzo przydatne dla firm, które zajmują się takimi pracami. W związku z tym dobrze, by były one w nie zaopatrzone, ponieważ bez problemu wykonają niemal każdą pracę, bez względu na wysokość i kształt budynków.