kamienny dywan

Czym jest kamienny dywan i gdzie warto go stosować?

Kamienne dywany to rozwiązanie, które w Europie jest stosowane z powodzeniem od dobrych 20 lat, niemniej w Polsce dopiero zaczyna stawać się popularne, a co za tym idzie nadal wiele osób nie wie czym do końca jest to rozwiązanie, jakie ma zastosowanie i jakie są jego zalety.

Kamienny dywan łatwy w czyszczeniu

kamienny dywan Na wstępie zatem warto powiedzieć czym jest kamienny dywan. W zasadzie jest to połączenie kruszywa marmurowego z żywicą, w wyniku czego powstaje posadzka charakteryzująca się wysoką trwałością oraz ciekawą estetyką. Fakt, że to tworzenie kamiennego dywany zostały zastosowane żywice oraz kamień sprawia, że posadzka jest odporna na działanie wilgoci, czynników atmosferycznych takich jak promieniowanie a także i czynników mechanicznych. dzięki czemu rozwiązanie to bardzo dobrze sprawdza się na zewnątrz w zastępstwie np. płytek balkonowych czy drewna tarasowego. Dużą zaletą kamiennych dywanów w porównaniu z płytkami jest fakt, że w tym wypadku nie ma ryzyka, że część posadzki zacznie odpadać jak dzieje się to np. w przypadku płytek które namokną. Dodatkowo dużą zaleta kamiennych dywanów pozostaje także i fakt, że stosunkowo łatwo utrzymać je w czystości. Poza wspomnianymi balkonami czy tarasami kamienne dywany można także z powodzeniem stosować na podjazdach samochodowych, garażach czy chodnikach.

kamienny dywan Niemniej wysoka estetyka tego rozwiązania oraz duża liczba kolorów oraz wzorów dywanów sprawia, że z równie dobrym skutkiem mogą one być stosowane we wnętrzarzach domów i mieszkań. Z powodzeniem nadają się do wykończenia schodów, podłóg w łazience czy kuchni czy także w salonie. Zastosowanie tego rodzaju posadzki pozwala uzyskać podłogę o nowoczesnym i eleganckim wyglądzie, która odznacza się niezwykłą trwałością. Dodatkowo rozwiązanie to coraz częściej także stosowane jest w biurach, gdzie połączenie estetyki i trwałości doskonale się sprawdza. Z czego zatem wynika to, że kamienne dywany w Polsce nie cieszą się dużą popularnością skoro są dość wszechstronne i praktyczne? Przede wszystkim wynika to z tego, że jest to rozwiązanie dość kosztowne, a także że jak do tej pory w Polsce nie było zbyt wiele firm zajmujących się ich kładzeniem. Niemniej fakt ten zaczyna się zmieniać i na rynku pojawia się coraz więcej firm wykonujących kamienne dywany, dzięki czemu i cena za ich wykonanie staje się coraz to przystępniejsza.

Dlatego dla osób poszukujących ciekawego i oryginalnego sposobu na wykończenie tarasu czy też podłogi w domu kamienne dywany mogą okazać się ciekawa propozycją, która to warto wziąć choćby pod uwagę zastanawiając się nad wyborem systemu podłogowego.