cięcie laserem

Czy maszyna do cięcia laserem będzie potrzebna na ranczu?

Jest wiele różnych rodzajów metali, które jakoś trzeba przeciąć. Jeżeli chodzi o metal w sensie, że żelazo itp. nie było większego problemu, ponieważ temperatura, w której metal się topił nie była na tyle straszna i nic się nie topiło.

Cięcie laserem na ranczu – kiedy?

cięcie laseremJednak jeżeli byśmy aluminium potraktowali choćby palnikiem tlenowym, stopilibyśmy bardzo dużo tegoż metalu stopić. W takim przypadku przychodzą do nas dwie metody. Ciecie wodą oraz cięcie laserem. To pierwsze jest bardzo dobre, jeżeli chodzi o grubsze blachy z właśnie miękkiego metalu. Jest to dość szybka praca. Jednak jest szybsza. Na przykład ciecie laserowe. Ciecie to ma taką zaletę, że nie ma żadnego problemu z cieciem czegokolwiek, ponieważ była bardzo szybka i nic nie zdążyło się stopić ani nic z tych rzeczy. Jest jeszcze szybsza od metody ciecia wody. Zostawia bardzo gładkie krawędzi. Jest jednak taka sprawa, że jest to jeszcze droga metoda, na która nie każdego stać. Większość osób, które mają tego typu maszynę mają też inne i usługują innym firmą, albo mają zlecenia z naprawdę wielu miejsc. Z tego co wiem nie została jeszcze wymyślona lepsza metoda od ciecia właśnie laserem. Można tym przeciąć każdy metal, co jest bardzo dobre. Dodatkowo, jeżeli potrzebujemy jakiegoś napisu na metalu, również nie ma żadnego problemu!

To jest naprawdę dobre, szybkie, jednak drogie rozwiązanie. Uważam, że każda szanująca się firma zajmująca się takimi rzeczami powinna mieć taką maszynę, ponieważ pozwala na pracę z niemal każdym rodzajem metalu.