1-555-645-324 Monday - Sunday 10:00 - 22:00
Czy deski kompozytowe wymagają szczególnej pielęgnacji?

Czy deski kompozytowe wymagają szczególnej pielęgnacji?

Chyba nikt z nas nie podchodzi do budowy tarasu bez odpowiedniego zastanowienia się nad tym, jakie wykończenie będzie najlepsze. Nie chodzi tutaj jedynie o walory estetyczne, ale też o to, jakimi właściwościami ma charakteryzować się podłoże. Era desek z litego drewna już dawno minęła – choć wyglądają one naprawdę elegancko, niestety ich zakup sporo kosztuje, a nie zawsze można mówić tutaj o najlepszych właściwościach technicznych.

Deski kompozytowe na ładny taras

deski kompozytowe Doskonałą alternatywę dla nich stanowią deski kompozytowe, dlatego są coraz częściej wybierane przez osoby, którym zależy na ładnym tarasie i bezproblemowej jego pielęgnacji. Czyszczenie tarasu z deski kompozytowej nie jest bezproblemowe, ponieważ najczęściej deski takie charakteryzuje ryflowana powierzchnia, w związku z czym zabrudzenia mogą zbierać się w zagłębieniach. Choć trudno je usunąć szczotką, nie znaczy, że to problem. Wystarczy zastosować mycie ciśnieniowe, a strumień wody szybko usunie wszystkie zanieczyszczenia z powierzchni desek. Regularne mycie tarasu sprawi, że będzie on każdego dnia wyróżniał się atrakcyjnym wyglądem. Czasami może zdarzyć się, że na desce pojawi się zabrudzenie – być może dziecko coś wylało, być może to ptak postanowił przyozdobić deskę w typowy dla siebie sposób. Na szczęście i takie zabrudzenia można łatwo usunąć. Wystarczy zastosować delikatny środek czyszczący, może to być na przykład zwykły płyn do mycia naczyń.

deski kompozytowe W połączeniu z wodą na pewno przyniesie to efekt. Jeśli jednak trafiły nam się bardziej uporczywe zabrudzenia, wówczas możemy zastanowić się nad zakupieniem specjalnego preparatu do czyszczenia desek kompozytowych, który z pewnością znajdziemy w dobrze wyposażonym sklepie budowlanym. Za pomocą tego środka możemy usunąć między innymi tłuste ślady po oleju. Trzecim sposobem czyszczenia desek kompozytowych jest użycie drucianej szczotki o dużej miękkości lub wełny stalowej. Po prostu szlifujemy zabrudzone miejsce, aby w ten sposób zdrapać zanieczyszczenia. Kolor deski w niedługim czasie stanie się z powrotem jednolity. Z kolei jeśli zauważymy na desce zadrapania czy rysy wynikające z codziennej eksploatacji, wówczas możemy się ich pozbyć poprzez szlifowanie papierem ściennym czy za pomocą wspomnianych wyżej narzędzi.

Jak widać, pielęgnacja deski kompozytowej jest całkowicie prosta, szybka i bezproblemowa, nie wymaga też stosowania specjalnych rozwiązań, korzystamy z tego, co mamy już w domu. Wyjątkiem jest specjalny preparat do desek kompozytowych, jednak nie jest on potrzebny w każdej sytuacji.

Close Menu