architektura wnętrz

Co jest obecnie modnego w kwestii wnętrz?

Jeszcze do niedawna większość osób przy wyposażaniu swoich wnętrz myślała przede wszystkim o tym, by było ono praktyczne i funkcjonalne. Estetyka była również bardzo ważna, ale każdy kierował się jedynie swoim gustem, a nie modą. Teraz to się jednak zmienia. Coraz więcej osób kupuje magazyny wnętrzarskie, czyta blogi o urządzaniu wnętrz, czy też korzysta z pomocy architektów.

Architektura wnętrz i eko styl

architektura wnętrzWszystko po to, by móc się pochwalić modnie zaprojektowanym mieszkaniem. Jak w tym roku wygląda modna architektura wnętrz w Warszawie? Przede wszystkim dominuje natura, zarówno w kolorystyce, jak i w materiałach. Góruje trend ekologiczny, skandynawski, egzotyczny. Kolory takie jak zieleń, brąz czy szarość są dominujące. Można znaleźć je nie tylko na ścianach, ale i na podłodze, meblach, czy dodatkach. Tapety mogą posiadać motywy bambusa, kwiatowe, a nawet owocowe! Takie sprawdzą się nie tylko w kuchni czy w pokoju dziecięcym, ale nawet w salonie jako sposób na odznaczenie jednej ściany. Materiałem, który stale gości w każdej aranżacji wnętrz jest oczywiście drewno. Obecnie modne jest to w kolorze naturalnym, brązowym o średnim odcieniu.

architektura wnętrzPasuje także drewno jasne, na przykład sosnowe. Niemodne jest natomiast ciemne i ponure drewno hebanowe, czy inne egzotyczne. Z drewna tworzy się także dodatki, np. podstawy do lamp, szkatułki, świeczniki (z zabezpieczeniem metalowym przy świecach), czy drewniane figurki. Drewno idealnie pasuje do stylu ekologicznego, jak i skandynawskiego. Jeśli chodzi o dodatki to modna architektura wnętrz w Warszawie powinna mieć ich niezbyt wiele. Powraca modę na prostotę. Lepiej jest postawić na kilka wyrazistych dekoracji, niż na wiele mniej widocznych drobiazgów. Przestrzeń nie powinna być zagracona, tylko uporządkowana, czysta, schludna. Można użyć zarówno drewna, korka, czy papieru, jak i czegoś kontrastującego, jak szkło, czy kolorowe tworzywo sztuczne. W nowoczesnym i modnym wnętrzu nie może zabraknąć także kwiatów. Sprawdzają się zarówno rośliny z dużymi liśćmi, a’la małe palemki, jak i egzotyczne kwiaty. Ich kolor wraz z dobrze dobraną osłonką może stanowić świetną dekorację pomieszczenia, a wraz ze zmianą trendów kwiaty i tak mogą pozostać jako akcent, który zawsze wygląda dobrze.

Wystarczy je przestawić, czy wymienić doniczkę i gotowe. Jak widać, modne wnętrze to wnętrze naturalne, ekologiczne, bez zbędnych dekoracji. Kolory ziemi, w połączeniu z jasnymi meblami drewnianymi, kwiatami i wyrazistymi dodatkami to coś, co w tym sezonie będzie najbardziej promowane.