bramy przeciwpożarowe

Bramy przeciwpożarowe i przemysłowe

Bramy przemysłowe są bardzo potrzebne w każdym przedsiębiorstwie, które zajmuje się przemysłem. Istnieje wiele rodzajów bram przydatnych w wielu zakładach.

Rodzaje bram: przeciwpożarowe, bramy rolowane, kraty rolowane

bramy przeciwpożarowePierwsze o czym należy wspomnieć, to wytrzymałe bramy przeciwpożarowe. Konstrukcja tych bram jest dość skomplikowana. Zbudowane są z materiałów izolujących ciepło. Są wyposażone w automatyczny czujnik, który wykrywa dym. Dzięki temu w przypadku pożaru zamykają się one automatycznie. Bramy rolowane, to bramy w postaci żaluzji lub rolet. Są to poziome segmenty równoległe, które nakładają się na siebie. Są zwijane na specjalny rulon lub wałek, który znajduje się ponad otworem, który jest zamykany przez te bramę. Brama rolowana ma wiele zalet. Ogromną zaletą jest to, że w takich bramach można zamontować mniejsze drzwi przejściowe. Jeżeli chodzi o materiał, z którego są zbudowane, to najczęściej są wykonane ze stali, aluminium, miedzi i szkła. Mogą być także drewniane. Mają wbudowaną sprężynę oraz napędy łańcuchowe. Kolejnym rodzajem bram, które są stosowane w przemyśle, to kraty rolowane. Istnieje ich wiele rodzajów. Są to głównie kraty stalowe, które posiadają systemy sprężynowe bądź są sterowane napędem elektrycznym. Mogą one być uruchamiane za pomocą pilota. Następnym rodzajem są kraty stalowe, które są sterowane za pomocą kluczyka lub pilota. Ich konstrukcja delikatnie różni się od poprzednich. Oprócz tego mamy kraty stalowe perforowane oraz kraty aluminiowe z otworami. Generalnie kraty rolowane mają bardzo prostą konstrukcję. Jak wspomniano wyżej, są zbudowane z aluminium lub stali nierdzewnej.

Takie urządzenia oszczędzają miejsce i oddzielają magazyn od pozostałych powierzchni. Dzięki nim nikt nie wkradnie się do pomieszczenia, ponieważ mogą mieć wbudowany alarm antywłamaniowy. Kraty te od pozostałych bram różnią się tym, że istnieje możliwość wymiany powietrza między pomieszczeniami. Dzięki temu widzimy co się dzieje w danym pomieszczeniu. Różnią się więc widocznością. Bramy rolowane i kraty łączy natomiast kilka cech. Są one odporne na uszkodzenia. Wszystko dlatego, że są zbudowane z trwałych materiałów. Dodatkowo są one zautomatyzowane mechanicznie oraz bezpieczne. Dzięki nim nie doznamy obrażeń i nie musimy się bać, że brama lub krata spadnie nam na głowę.

Powyżej wymieniono tylko kilka bram, które są wykorzystywane w przemyśle. Są one coraz bardziej nowoczesne. Ich wspólnym celem jest to, aby były wygodne i stanowiły bezpieczeństwo osób użytkujących dane pomieszczenie w zakładzie pracy. Bramy są różne i różnią się zastosowaniem.