Baseny hotelowe – budowa

Baseny hotelowe należą do najbardziej specyficznej grupy basenów publicznych. Różnią się od pozostałych przestrzenią oraz aranżacją, a także wystrojem, który powinien wpływać kojąco na zmysły klientów hotelu, którzy przyjechali do niego w celu zrelaksowania się.

Efektowne baseny hotelowe

baseny hoteloweRóżnorodność basenów hotelowych jest zależna od profilu hotelu, jak również od tego na jakich klientów jest ukierunkowany. Technologie basenów hotelowych stanowią zoptymalizowane układy, do których przykłada się ogromną uwagę pod względem ekonomicznym jak i funkcjonalnym. Powyższa technologia zapoczątkowała wykorzystanie alternatywnych źródeł energii cieplnej, jakimi są na przykład pompy ciepła oraz systemy fotowoltaiczne. Od zawsze pobyt na basenie kojarzył się wielu osobom z relaksem oraz odpoczynkiem. Należy on do przestrzeni zaprojektowanej głównie w celu odpoczynku. Budowa basenów hotelowych łączy się zazwyczaj w sposób harmonijny z otoczeniem oraz aranżacją hotelu. Wykonanie basenu hotelowego jako przestrzeni wypoczynkowej stanowi wyzwanie dla architektów oraz inwestorów. Wybudowanie basenu, który płynnie będzie przechodził w przestrzeń użytkową hotelu jest problematyczne, jak i niekiedy skomplikowane.

baseny hoteloweDla inwestorów najważniejsze jest to, aby ciało, umysł oraz dusza mogły ze sobą współgrać. Basen więc powinien łączyć w sobie miejsce, w którym można aktywnie spędzać czas oraz oddać się odpoczynkowi od codziennych trosk w innej niż zazwyczaj scenerii szumu wody, spływających po ścianach kropel wody, jak również wszechobecnego olejków eterycznych. Baseny hotelowe najczęściej łączą się z strefą wellness, jak i spa, w które zawarte są sauny oraz jacuzzi. Dlatego musi on spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa, estetyki, a przy tym być funkcjonalny i właściwie usytuowany. Najczęściej znajduje się on w centralnej części obiektu wypoczynkowego, a sauny i mniejsze pomieszczenia, jak i jacuzzi rozmieszczone są wokół niego. Podczas budowy basenu ważne są przede wszystkim materiały oraz ich trwałość. Baseny jakie tworzone są w hotelach bądź pensjonatach wykonuje się zazwyczaj z paneli stalowych o określonych wymiarach, powleczonych warstwą aluminium, jak i fosforu.

Zapewnia to im odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Technologię basenów panelowych określa możliwość dostosowania dowolnych kształtów oraz wielkości niecek basenowych do ukształtowania i rodzaju terenu, na jakim ma on powstać. Baseny hotelowe wyposażone są także w inne akcesoria dodatkowe, niż pozostałe typy basenów rekreacyjnych.