Bądź bohaterem w swoim domu: domowy stojak na biżuterię pomysłem na prezent

Prawdziwy mężczyzna, poza takimi oczywistościami jak płodzenie synów, budowanie domów, sadzenie drzew oraz rąbanie drewna do kominka w każdy piątek powinien posiadać również inne umiejętności manualne. Wrodzona skłonność do majsterkowania i dłubania w rzeczach, których kobieta nie tknie nawet kijem, może okazać się przydatna, gdy przyjdzie do dumania nad świątecznymi podarkami. Ponieważ większość kobiet lubi biżuterię, ale nie ma jej gdzie pomieścić, stojak na nią, wykonany męską ręką, na pewno będzie udanym prezentem.

Do wykonania stojaka można użyć najróżniejszych materiałów. Nawet te, które zwykle uważa się za nieprzydatne rupiecie, po odnowieniu i złożeniu w jedną całość (zalecane jest dużo papieru ściernego, farb i lakierów) mogą okazać się świetnym rozwiązaniem. Poniżej garść pomysłów:

  • Wieszak na kolczyki ze starej lampki stojącej i siatki o bardzo drobnych oczkach. Siatka posłuży oczywiście zamiast klosza, a jej oczka będą stanowiły naturalne wieszaki na kolczyki. Po usunięciu kabla miejsce na żarówkę można zasłonić np. odpowiednio dociętą blaszką lub kółkiem z drewna. Podstawkę lampy można zamienić na odpowiednio wygięty pręt lub pręty. Całość po dokładnym przeszlifowaniu (tam, gdzie to konieczne) i pomalowaniu można ozdobić wykonując przetarcia, odsłaniające dolną warstwę. Siatka kolorem powinna się komponować z resztą wieszaka oraz z miejscem, w którym prawdopodobnie on stanie.
  • Wieszak na bransoletki i naszyjniki z ramy i korków. Potrzebne będą korki po winie lub tablica korkowa, stara rama obrazu, sklejka, haczyki, klej i narzędzia. Po oczyszczeniu i zabezpieczeniu do ramy należy dokleić lub przybić odpowiednio dociętą sklejkę do ramy. Następnie w część korków wkręca się haczyki, a korki przykleja do sklejki w równych rzędach.
  • Wieszak myśliwego można wykonać ze zwierzęcego poroża (tylko poroża, cała rogata głowa to przesada), dorabiając do niego odpowiednią podstawkę, np. z drewna, do czego nada się odpowiednio solidny drewniany okrąg lub “plaster” ucięty z nieokorowanego, niezbyt grubego pnia. Po odpowiednim oczyszczeniu i zabezpieczeniu materiałów końce poroża można pomalować farbą, najlepiej zrobić to złotą, nie czerwoną.

Zamiast wieszaka można również podarować odnowioną szkatułkę na biżuterię. Z braku starej skrzynki w zasobach własnych i na okolicznych pchlich targach można poświęcić np. skrzyneczkę na herbatę, odpowiednio ją szlifując i malując, a także oklejając, jeśli découpage nie wyda się za mało męski. Mile widziane będzie również wyłożenie wnętrza jakimś materiałem, np. aksamitem.

wieszak na kolczyki  wieszak na kolczyki

szkatułka na biżuterię