architekt wnętrz

Architekt wnętrz i styl francuski

Jak mówi znane porzekadło Francja kojarzy się nam z elegancją. Znane są również ogrody francuskie, pokazy mody, czy wytworne pałace. One w dużej mierze wyglądają podobnie, jak właśnie wnętrza w stylu francuskim.

Architekt wnętrz ze Szczecina – duże możliwości

architekt wnętrzWszystko powinno do siebie pasować, zatem już po przekroczeniu terenu działki w stylu francuskim nie możemy pomylić tego stylu z żadnym innym. Zobaczymy tam monumentalne rzeźby, idealnie proste alejki i chodniki, czy wielkie fontanny. Potem zobaczymy wielki dom stylizowany na pałac. Co zobaczymy gdy wejdziemy do takiego wnętrza? Na pewno architekt wnętrz z miasta Szczecin będzie miał tam szerokie pole do popisu. Styl francuski jest bogaty, wytworny i elegancki. Kolorystyka jaka tam przeważa to jasne barwy. Podstawą jest biel, która pojawia się zarówno na ścianach i sufitach, jak również na meblach. Do białego wszystko pasuje, więc łatwo jest dobrać dodatki w innych kolorach. Poza bielą występują też błękity, beże, szarość czy barwy pastelowe. Unika się intensywnych i ciemnych barw. Architektura wnętrz francuskich często wykorzystuje antyki i stare przedmioty. Takie przedmioty podkreślają historię, poza tym pasują idealnie do pałacowego stylu francuskiego.wnętrze

W wielu antykwariatach czy na targach staroci na pewno znajdziemy ozdobne siedziska czy toaletki z licznymi ornamentami. Meble często miewają zdobione krawędzi wykonane z metalu, czasem były one pokrywane metalami szlachetnymi, na przykład złotem. Jeśli chodzi o motywy i ornamenty to widzimy tam w przeważającej części motywy roślinne, takie jak kwiaty czy liście. Przy aranżacji wnętrza francuskiego nie możemy zapominać o ozdobnych tkaninach. Meble mają stylowe i gustowne obicia, najczęściej w pasiaste wzory. Pojawiają się one również na poduszkach dekoracyjnych, zasłonach, narzutach czy obrusach. Takie tkaniny wprowadzają kolor do wnętrza francuskiego, a do tego służą jako dekoracje. Projektowanie wnętrz w stylu francuskim nie przypadnie każdemu do gustu. Wiele osób może zarzucić temu stylowi, że wygląda jak styl muzealny, czyli bardzo oficjalny, chłodny, bezosobowy i nieprzyjemny w mieszkaniu. Z pewnością styl francuski nie wydaje się być tak przytulny jak styl angielski, czy nawet styl orientalny.

Jeśli jednak zadbamy o odpowiedni projekt wnętrza to na pewno będzie one dla nas przyjemne do użytkowania. Wystarczy dodać tam parę osobistych dodatków, czy artykuły dekoracyjne do wnętrz, dzięki czemu chłodne i nieprzyjemne wnętrze nabierze domowego klimatu. Warto jest zatem wiedzieć, jak dobrze zaprojektować takie wnętrze.