projektowanie wnętrz

Aranżacja nowego mieszkania

Przeprowadzka zawsze wiąże się z wieloma emocjami – w końcu z wynajmowanego pokoju w studenckim mieszkaniu możemy znaleźć się we własnych czterech kątach, zaaranżowanych w taki sposób, który sprawi, że będziemy czuć się tam komfortowo i bezpiecznie. Zanim jednak zamieszkamy w nowym domu, musimy zająć się aranżacją wnętrz.

Pomoc dobrego projektanta wnętrz

projektowanie wnętrzJeżeli nie mamy pomysłu na to, w jaki sposób zaprojektować pomieszczenie, aby wszystkie jego elementy dobrze się ze sobą komponowały – pomocny dla nas może okazać się sprawdzony architekt wnętrz w Lublinie. Niektórzy mogą zastanawiać się – co takiego wie taki kreator wnętrza, czego nie wiem ja? Przecież każdy z nas (oprócz daltonistów) rozróżnia kolory i wie, które mogą wystąpić obok siebie. Okazuje się jednak, że bardzo często, samodzielnie aranżując wnętrze, wybieramy te elementy, które nam się podobają – mimo tego, że są one wykonane w zupełnie innych stylach i gryzą się ze sobą, często też przesadzamy z ilością mebli i dodatków, myśląc, że w ten sposób nasze wnętrze będzie stanowić katalogowy przykład wnętrza wykonanego w danym stylu. Projektant wnętrz pomoże nam zachować umiar w doborze wyposażenia i pokaże nam, które style można z powodzeniem łączyć, a jakich połączeń lepiej unikać. Dzięki wsparciu architekta wnętrz, bardzo szybko dostaniemy kompleksowy projekt, który pozwoli nam na przeprowadzenie prac wykonawczych zgodnie z założeniami.

projektowanie wnętrzDoświadczeni architekci zwracają dużą uwagę na szczegółowość projektu – istotne dla nich jest, aby prace wykonawcze uwzględniały każdy detal, gdyż tylko wykonując aranżację w zgodzie z projektem, możemy liczyć na to, że efekt będzie taki, jakiego oczekiwaliśmy. Warto więc czasami powierzyć architektowi wnętrz nadzór autorski nad realizacją projektu – dzięki temu nie będziemy mieć problemu z kupnem materiałów wykończeniowych, wskazanych w specyfikacji technicznej – dobry projektant bardzo często oferuje swoim klientom wspólne wyjazdy do sklepów, aby pomóc im w zakupie parkietu, glazury, farb, tapet czy elementów wyposażenia wnętrz – nie tylko dodatków, ale i mebli. Z pewnością z pomocą projektanta wszystko przebiegnie szybciej i sprawniej.

Choć wiele osób wciąż modnie zaaranżowane wnętrza ogląda jedynie w katalogach czy w telewizji, profesjonalne usługi architekta wnętrz stają się coraz bardziej popularne. Podstawą staje się między innymi home staging – czyli przygotowywanie nieruchomości na sprzedaż: aby klienci byli pozytywniej nastawieni do kupna danego mieszkania, jest ono odpowiednio aranżowane, dzięki czemu wzrasta jego wartość.