Aranżacja klimatycznej restauracji

W dużych miastach nastawionych na turystów, drogie restauracje możemy spotkać na każdym kroku – właściciele liczą bowiem na zysk, i bardzo często nie mylą się. Turyści rzadko przejmują się swoimi portfelami. Wyjeżdżając na wakacje, zostawiają spore sumy w lokalach, w których jedzą obiady.

Dębowe stoły są uniwersalne

dębowe stoły z krzesłami do pokojuRestauracje znajdują się obok siebie – kilka takich lokali na jednej z uliczek odchodzących od starówki to standard. Jeżeli jesteśmy właścicielem takiej restauracji, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że mamy naprawdę dużą konkurencję. Musimy więc znaleźć sposób na to, aby przyciągnąć klientów właśnie do nas. Oczywiście podstawą jest dobra reklama, ale gdy już potencjalni klienci wejdą do naszego lokalu, musimy czymś ich tutaj zatrzymać. Nie tylko atrakcyjne menu gra główną rolę. Liczy się także wystrój wnętrza. Możemy postawić na przykład na klasyczny, potocznie “wiejski” klimat, fachowo nazywany stylem prowansalskim. Takie wnętrza zawsze sprawiają dobre wrażenie, wydają się przytulne i panuje w nich przyjemna atmosfera. Duże znaczenie w aranżacji mają tutaj nie tylko dodatki, ale też podstawowe meble – na przykład klasyczne dębowe stoły z krzesłami do pokoju dziennego, równie dobrze sprawdzają się w komercyjnych lokalach.

dębowe stoły z krzesłami do pokojuSą duże i solidne – a przy tym wyglądają atrakcyjnie. Warto, aby wśród wyposażenia znalazły się zarówno stoły na osiem czy dziesięć miejsc, jak i mniejsze stoliki – na dwie osoby. Dzięki temu zarówno całe rodziny, jak też pary, mogą w spokoju zjeść smaczny posiłek w takim miejscu. Zrezygnujmy jednak z obrusów. Dąb to drewno, które prezentuje się naprawdę ładnie, dlatego żal zakrywać jego usłojenie. Widok drewna wprowadzi przyjemny klimat do pomieszczenia. Do wyposażenia wnętrza prowansalskiej restauracji powinny za to należeć zasłony, dzięki którym będzie można łatwo stworzyć kameralną atmosferę wewnątrz pomieszczenia. Zasłony odgrodzą nas od otoczenia i sprawią, że wchodząc do restauracji, znajdziemy się w innym, spokojniejszym świecie. To ceni sobie wielu turystów. Jeśli chodzi zaś o dekoracje, postawmy na elementy drewniane – gdy wybraliśmy na ściany farby o jasnej barwie, dobrze sprawdzą się dekoracje z ciemnego drewna.

Z kolei jeżeli zdecydowaliśmy się na ściany z cegieł, wówczas nie ma tu żadnych ograniczeń, ozdoby w każdym kolorze dobrze się sprawdzą. Pamiętajmy też o ladzie – najlepiej, aby pasowała ona do głównych mebli, czyli stołów i krzeseł. Również powinna być więc wykonana z dębu. Tym razem można go delikatnie przykryć jakąś tkaniną, aby zbytnio się nie narzucał.