gołębie

Akcesoria, których nie może zabraknąć na Twoim balkonie

Gdy tylko zaczyna się cieplej wielu z nas rozpoczyna porządki na balkonie, aby móc się nim cieszyć podczas letnich dni. Pierwszym krokiem przygotowań jest posprzątanie kurzu i brudu, który nagromadził się podczas zimy kiedy to balkon był nieużytkowany.

Zabezpieczenia przeciw gołębiom dla utrzymania czystości balkonu

gołębieNastępnie na balkon wynosimy wszelkie niezbędne akcesoria, które pozwolą nam na komfortowy relaks, a także sprawią, że nasz taras będzie niesamowicie się prezentował. Co powinno się zatem na nim znaleźć? Przede wszystkim zestaw wypoczynkowy, czyli krzesła, leżaki, a także stolik, na którym postawimy orzeźwiające napoje, gaszące nasze pragnienie podczas długich godzin odpoczywania na świeżym powietrzu nie wychodząc z domu. Dobrym pomysłem, nie zajmującym wiele miejsca, który sprawdzi się szczególnie przy niedużym metrażu balkonu jest hamak. Pozwala on na wygodne położenie się, a podwieszany nie zajmuje miejsca na podłodze. Oczywiście letni balkon to również bogactwo kwiatów. Warto postawić nie tylko na te kolorowe, ale także i użyteczne jak np. komarzyca odstraszająca komary. Balkon może służyć również za nasz ogródek, w związku z czym w doniczkach można posadzić również zioła, które ładnie się prezentują, a także przydadzą się w kuchni. Należy pamiętać także o tym by zabezpieczyć taras przed szkodnikami.

balkonyJeśli chcemy by nasze kwiaty kwitły do końca lata użyjmy odpowiednich oprysków na kwiaty, które odstraszą pasożytujące na nich owady. Również i ptaki mogą być szkodnikami. Największy problem sprawiają gołębie z racji tego, że pozostawiają odchody na balkonie, a także często wiją gniazda na balkonach utrudniając utrzymanie porządku. Rozwiązaniem tego problemu może być siatka przeciw gołębiom. Uniemożliwia ona wtargnięcie im na taras jednocześnie nie wyrządzając zwierzętom żadnej krzywdy. Siatkę mocuje się najczęściej od podłogi do sufitu na haczykach. W każdej chwili można ją zdemontować, a rozmiar oczek dostosowany jest tak by nie utrudniać docierania promieni słonecznych na taras. Innym sposobem na odstraszenie innych ptaków jest zamontowanie modelu kruka, który odpędza mniejsze ptactwo bądź ultradźwiękowych odstraszaczy. Ostatnim elementem niezbędnym nam na balkonie, szczególnie wieczorem, jest oświetlenie.

Najprostszym, a zarazem najtańszym sposobem są lampki solarowe, które sama wytwarzają sobie prąd. Ciekawym pomysłem na oświetlenie balkonu są także lampiony. Mogą być one w formie papierowych kul, latarni, świeczników. Z pewnością nadadzą one romantycznego wystroju, a także ukoją nasze zmysły podczas wypoczynku na balkonie w letnie wieczory.